İstanbul Sahibinden Kiralık Daire

İstanbul kategorisindeki yazılar

İstanbul, Ümraniyede »

Ümraniye’de 2+1 kiralık daire 750 TL’ye kiralık daire; 750 TL

Devamını Oku »

İstanbul »

Yepyeni projelerinde uygulanmak istendiği İstanbul’un Avrupa yakası her yıl daha fazla bir değere biniyor. Anadolu yakasına göre daha pahalı konut fiyatlarının olduğu görülen İstanbul Avrupa yakası dev apartmanlardan ibaret ve daha kaliteli bir şehir yaşamı görülmekte.

Devamını Oku »

İstanbul »

Avrupa yakasına oranla pek çok fazla ev ve konut bulunan İstanbul Anadolu yakası kiralık daire ilanları son bir kaç yılda bir kaç kat daha artarak rekor sayıya ulaştı. Avrupa yakasına olan göçler sonucu çok sayıda konutun boşaldığı açıkça görülmekte.

Devamını Oku »

İstanbul »

İstanbul’un güzide semtlerinden Bahçeşehir, her yıl artan konut sayısı ile dikkatleri çekmekte. Gökyüzüne yükselen gökdelen ve yüksek apartmanları ile adeta mini bir kent edasına bürünen Bahçeşehir, bölgede bulundurduğu sağlık merkezleri, fakülteleri ve karakolu ile adeta yaşam merkezi haline dönüşmekte.

Devamını Oku »

İstanbul »

Hayat şartlarının en pahalı olduğu ilimiz olarak anılan mega kent İstanbul’da ucuz kiralık daire bulmak çölde iğne aramakla eşdeğer. Tabiki ucuza kiralık daireler mevcut fakat şehir merkezine oldukça uzak ve ulaşımın güç olduğu bölgelerinde bulunmakta. Özellikle mahalle aralarında bulunan İstanbul ucuz kiralık daireler  ve İstanbul ucuz kiralık daire ilanları fiyat konusunda diğer sosyetik semtlere oranla %30 daha ucuz ve hatta daha avantajlı bir durum söz konusu.
Peki İstanbulda ucuz kiralık daire fiyatları ne kadar?
Ortalama olarak:

2+1 = 600 tl
3+1 = 800 tl
2+1 (lüks) = 1100 tl
3+1 (lüks) = 1400 tl

İstanbul ucuz …

Devamını Oku »

İstanbul »

Emlak piyasasında sıcak gelişmelerin sürdüğü İstanbul‘da günlük kiralık daireler son 2 yılda mütiş bir rağbet içerisine girmiş bulunmakta.
Özellikle yerli turistlerin tercihi haline dönüşen günlük kiralık daireler, Taksim, Bağcılar, Bebek ve Kadıköy taraflarında sıkca görülmekte. Fiyat olarak otel fiyatı ile hemen hemen eşdeğer olarak gelişen günlük kiralık daireler, 2011 yılı içerisinde ufak bir artış göstermesi beklenilmekte. Genelde eşyalı, konforlu ve dayalı döşeli olarak kiralanılan günlük daireler ilçe ve konumlarına göre fiyat farklılığı içerisine girmektedirler.
Bazı emlak sitelerinde yaptığımız araştırmalar ve röportajlar doğrultusunda edindiğimiz bilgilere göre İstanbulda günlük kiralık daire fiyatları şöyle şekillenmekte;

İstanbul …

Devamını Oku »